Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie zboží Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Rychlé a bezproblémové reklamace

Jakýkoliv důvod k reklamování zboží ať už jde o jeho přímé poškocení nebo reklamace způsobu dopravy a doručení je stav, který ani jednu z účastněných stran obchodu samozřejmě nijak netěší. Víme o nepříjemnostech, které se již stali mnohým z nás a i díky vlastním zkušenostem se snažíme, aby tento stav byl zvláště pro Vás, našeho zákazníka, co nejméně bolestivým.

Pokud se na nás obrátíte s jakoukoliv reklamací prodaného zboží, nebudeme se k Vám stavět zády a maximálně se vynasnažíme Vám pomoci. Zpravidla pokud se nejedná vyloženě o chybu třetí strany, snažíme se vlastní chyby napravovat a poučit se z nich. Zavést opatření, aby se tak dále nestávalo a Vám poskytnout výhodu do příštích nákupů jako náplast.

Pro co největší usnadnění Vaší případné první reklamace, uvádíme nejčastější scénáře, které by mohly nastat a rady jak postupovat, pokud nastanou:

 

Česká pošta

Problém: ZJIŠTĚNÍ POŠKOZENÍ OBALU PŘI PŘEBIRÁNÍ NA POŠTĚ ADRESÁTEM
Doporučený postup: Reklamujte poškození ihned na přepážce ještě před převzetím balíku, společně s vedoucím pošty sepište ZÁPIS o poškození zásilky a zásilku rozbalte před pracovníkem pošty.Zjistěte zdali je zboží poškozeno či nikoliv a zda ji převezmete. Pokud zásilku převezmete, škodu můžete uplatňovat sám, pokud zásilku nepřevezmete, ta se vrací a eventuelní škodu uplatňuje na České poště odesílatel.

Problém: ZJIŠTĚNÍ POŠKOZENÍ ZBOŽÍ AŽ PO PŘEVZETÍ, ROZBALENÍ
Doporučený postup: I pokud zjistíte poškození doma, máte možnost toto reklamovat. Dostavte se na jakoukoliv POŠTU ( nejlépe na tu co zásilku vydávala, ale není to podmínkou), kde reklamujte poškození zásilky. S sebou vemte zásilku a všechny její součástky a úlomky. Vezměte také občanský průkaz. Reklamovat zásilku můžete do dvou pracovních dní od převzetí zásilky. Na poště s Vámi pověřený pracovník sepíše ZÁPIS o poškození zásilky a na základě něho dojde k projednání škodní události. Škodu v tomto případě na České poště uplatňuje adresát.

Zároveň vždy NEZAPOMEŇTE: Vždy informujte o poškození zasílky emailem (eshop@elektrosms.cz) nebo telefonicky (+420 602 450 044) pracovníky expedice naší firmy, kteří s Vámi dohodnou postup pro zaslání nového balíku.

 

PPL

Příjemce je povinen při převzetí zásilky zkontrolovat , zdali je obal neporušený a zda zásilka nevykazuje zjevné poškození. Pokud příjemce zjistí zjevné vady , oznámí tuto skutečnost bez odkladu zasilateli – přepravci PPL, který je povinen sepsat zápis o škodě.

Skrytou vadu ( tj.poškození či zničení nezjistitelné bez otevření či rozbalení zásilky) je příjemce zásilky povinen oznámit zasilateli bez odkladu nejpozději však do tří dnů, kdy byla zásilka doručena a vyžádat si sepsání zápisu o škodě.

V obou případech má zasilatel-přepravce PPL právo přesvědčit se o skutečném stavu poškození či částečné ztráty zásilky. Z těchto důvodů nesmí příjemce se zásilkou jakkoli manipulovat a je povinen zachovat i obal zásilky, ve kterém mu byla zásilka doručena.

Zároveň vždy NEZAPOMEŇTE: Vždy informujte o poškození zasílky emailem (eshop@elektrosms.cz) nebo telefonicky (+420 602 450 044) pracovníky expedice naší firmy, kteří s Vámi dohodnou postup pro zaslání nového balíku

 

Veškeré zásilky, které distribujeme naší společností balíme vždy s ohledem na fakt, že ne vždy se s balíky zachází při jeho cestě k Vám tak jak by bylo vhodné. Věřte že máme s balením svítidel mnohaleté zkušenosti a každý rok zabalíme mnoho tisíc svítidel. Většina svítidel od firmy Massive ( PHILIPS) je již od výrobce balena tak, aby neexistovala jakákoliv možnost pohybu jakékoliv části svítidla v krabici. My toto ještě vylepšujeme a vše pořádně zabalíme do „bublinkové folie „ tak, aby i při pádu balíku na zem nemohlo dojít k jeho poškození. Oba naši dopravci ( Česká pošta i PPL ) výrazně v posledních letech zlepšili ostražitost při manipulaci s křehkými zásilkami a procento reklamací výrazně kleslo.

 

Všechny články