Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie zboží Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Strana 1 2 3 47 8 9 následující na konec
Strana 1 2 3 47 8 9 následující na konec

Kompaktní zářivky integrované

Kompaktní zářivky jsou úsporné zdroje světla, jejichž velikost byla zmenšena tak, že se téměř vyrovná běžným žárovkám. Kompaktní integrované zářivky, jako moderní zdroje světla, v sobě spojují úžasné vlastnosti zářivek,totiž nízkou spotřebu energie a dlouhou životnost, s výhodami běžných žárovek – kompaktní tvar a snadnou údržbu.

Zářivky s předřadníkem

Integrované kompaktní zářivky v sobě mají zabudovaný elektronický předřadník a jsou nejčastěji formovány do tvaru běžné žárovky nebo trubičkového tvaru. Tyto kompaktní zářivky lze jednoduše zašroubovat do objímek E27 nebo E14. Mezi výhody integrovaných kompaktních zářivek, ve srovnání s běžnými žárovkami patří :

  • zářivky mají až o 80% menší spotřeba při stejném množství světla
  • šestkrát až patnáctkrát delší životnost zářivek, což představuje průměrnou životnost 6000 hodin až celých 15000 hodin u kompaktní zářivky Philips MASTER PL Electronic
  • nízké náklady na údržbu zářivekkompaktní zářivky se velmi hodí do náročně využívaných venkovních a stropních svítidel.
  • kompaktní zářivky jsou společností Philips vyráběny v mnoha typech a tvarů
  • skvělé barevné podání zářivek Ra80, což je podmínka pro domácí použití úsporných kompaktních zářivek
  • barva světla zářivky může být teplá bílá (označení 827) , neutrální ( 840) , nebo chladné denní světlo (865)

 

Zářivky kompaktní neintegrované

Kompaktní zářivky s nástrčnou paticí, jsou úsporné dlouhoživotnostní zdroje světla, které na rozdíl od integrovaných kompaktních zářivek nemají vestavěný předřadník a vyžadují použití ve svítidlech se speciální objímkou a externí elektronikou.

Při použití 4-pinového typu je navíc možno neintegrovanou kompaktní zářivku stmívat. Nejčastěji jsou tyto zářivky používány v komerčních prostorech a profesionálních aplikací. Neintegrované kompaktní zářivky nabízejí stejné výhody jako integrované typy, tedy zejména úsporu elektrické energie a velmi dlouhou životnost.Navíc snižují provozní náklady, neboť po skončení životnosti zářivky je řídící elektronika dále používaná pro novou zářivku. K dispozici jsou v mnoha teplotách chromatičnosti – barvy světla Super 80 , tedy 827,830,840 a 865 a některé typy PL-L i v barvách 930,940 a 950.