Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie zboží Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Strana 1 2 3 následující na konec
Strana 1 2 3 následující na konec

Specifikace LED diody, žárovky

Led žárovky jsou světelné zdroje, kde zdrojem světla jsou moderní LED diody, což je zvláštní typ diody, obsahující polovodičové materiály, převádějící elektrickou energii přímo na světlo. Hlavní výhodou LED zdrojů od firmy PHILIPS je energetická nenáročnost – až 80% úspory energie ve srovnání se standardními dichroickou halogenovou žárovkou.

LED žárovky, životnost

Dále je to dlouhá životnost LED žárovek – 45000 hodin, což je ve srovnání s klasickou žárovkou 45 x delší  a 25x delší než tradiční halogenová žárovka. Další výhodou LED žárovek je čisté ledové nebo příjemné teplé světlo. LED žárovka nevydává žádné teplo, UV nebo infračervené záření v paprsku LED žárovky se také vyznačují jednoduchou instatalcí, jsou vyráběny se standardními paticemi , tedy E27, GU10, MR16.

Využití LED diod

Náklady na pořízení moderních LED žárovek se vrátí do jednoho roku, pokud jsou používány v provozech 8 – 24 hodin denně. Pokud jsou LED žárovky používány v domácím prostředí, jejich návratnost je je 2-4 roky, což je zlomek jejich plánované životnosti.